Bio pivo Český granát z pivovaru Regent

ČGBohemia Regent Český granát

polotmavý svrchně kvašený ležák

První žitné pivo na trhu v novodobé historii a jedno z prvních piv na trhu vařených z bio surovin. Prvotní recepturu vytvořenou skloubením historických postupů vařen piva v Třeboni, současnou technologií a trendy vaření piva dostal majitel pivovaru ke svým šedesátinám. V dalším období se pivovar připojil k Chmelařskému institutu v Žatci, který zaváděl v Čechách pěstování chmelů v bio kvalitě a prováděl pro něj várky z těchto chmelů právě na tomto pivu.

Slady jsou bio kvality již od začátku této spolupráce a používají se hned čtyři, kromě zmíněného žitného i tři druhy ječných: světlý, bavorský a karamelový. Žitný přináší výraznou plnost, chlebnatost a specifický odstín chuti, ale také nižší prokvašení a tedy nižší obsah alkoholu. Společně, vyváženou kombinací jejich dávky je Český granát charakteristický načervenalým akcentem barvy. Intenzivní chuťová výraznost, plná neobvyklých, zejména ovocných tónů je dána kromě  použití žita i specifickým kmenem kvasnic použitých k vykvašení. Jedná se o svrchně kvasící kvasnice.

 

Vzorek piva jsme vzali „na zkoušku“, Bude-li o pivo zájem, jsme schopni zajistit pravidelnou nabídku. Cena piva je bohužel vyšší a odpovídá např. pivu plzeňskému. V bufetu sauny je pivo nabízeno za prodejní cenu 30,- Kč