Nabídka sauny

Vážení,
dovoluji se na Vás obrátit s nabídkou provozu sauny v Bystřici pod Hostýnem. Jako nájemce provozujeme saunu už od roku 2008. Naše služby v minulosti využívaly i některé mateřské školy a věřím, že s nimi byly spokojené. Kromě pravidelných provozních hodin v sauně nabízíme možnost dohodnout si individuální zprovoznění sauny pro potřebu uzavřené skupiny (např. oddělení mateřské školy či školní třídy) nebo třeba pro pár a to kdykoliv mimo pravidelnou provozní dobu nebo i v rámci školního vyučování.

Sauna v Bystřici pod Hostýnem se nachází v suterénu spojovacího krčku mezi KD Sušil a tělocvičnou. Prostory sauny obsahují dvě potírny, kapacitně určené pro 6 dospělých osob, tedy 12 současně se saunujících, prostory odpočívárny a ochlazovny a atrium s ochlazovacím bazénkem. Kapacitně lze dohodnout provoz obou kabin s celkovou kapacitou až 24 osob. Návštěvníci si mohou také za drobný poplatek zapůjčit ručník, osušku a prostěradlo, či si zakoupit drobné občerstvení.

Saunování má především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování zvyšuje odolnost organismu proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylaďuje nervové i hormonální funkce organismu a pomáhá orgánům při intenzivním pocení zbavovat se ve zvýšené míře zplodin látkové přeměny.

Z léčebného hlediska má saunování podpůrný význam. Z literatury a praxe je známo využívání aromaterapie (při léčbě horních cest dýchacích, při poruchách pohybového ústrojí, při nespavosti), sauna se využívá k prohřátí kloubů u některých ortopedických diagnoz, při některých klimakterických potížích apod. Zajímavých výsledků se dosahuje též při saunování mentálně postižených dětí v denních stacionářích.

Doba potřebná k pohodovému saunování závisí na jednotlivcích. U dětí se tři saunovací cykly dají zvládnout za 40 – 70 minut, dospělí si saunování užívají většinou o něco déle. V případě škol a školek lze pohodové saunování stihnout za 70 – 90 minut včetně převlečení, osprchování a usušení.

Pravidelná provozní doba v sauně je v PO a ČT pro muže, v ÚT pro ženy a v PÁ a SO pro vyznavače společného saunování, vždy od 16 do 21 hodin. Sezóna je pak od 1. října do 30. dubna. Vstupné je pro jednotlivý vstup 160,- Kč, nebo lze zakoupit permanentku na 10 vstupů za 1300,- Kč. V případě objednávky zprovoznění sauny mimo běžnou provozní dobu se cena odvíjí od délky pronájmu a počtu zapnutých kabin pohybuje se od 800,- Kč na jednu kabinu na hodinu až po 2800,- Kč na dvě kabiny a dvě hodiny. Individuálně dohodnutý vstup je samozřejmě možné i fakturovat na školu nebo třeba na FKSP.

Zároveň Vám nabízíme možnost zakoupení permanentek pro své zaměstnance. Permanentka není na jméno, je přenosná a dokonce ji může využívat i více osob najednou. Jako doplňkovou službu nabízíme i zprostředkování kvalifikovaného maséra či masérky přímo v prostorách sauny. V úterý, pátek a sobotu bývá masér přítomen často, v jiných dnech, či při zprovoznění sauny mimo běžné provozní hodiny, lze maséra dojednat na základě předchozího zájmu.

Věříme, že Vás nabídka zaujala a těšíme se na Vaši návštěvu

Zdeněk Rolinc
Provozovatel Sauny v Bystřici pod Hostýnem